Stowarzyszenie Pieluchy Wielorazowe Polska zaprasza na świętowanie siódmej edycji Tygodnia Pieluchy Wielorazowej (TPW), który odbędzie się w dniach 4-10 kwietnia 2022 roku. W tym roku TPW ponownie będzie wydarzeniem organizowanym online. 

Tydzień Pieluchy Wielorazowej ma na celu pokazanie współczesnej odsłony pieluchowania wielorazowego. Znacznie różni się ono od tego, co praktykowały nasze mamy i babcie – jest dużo prostsze! Zależy nam na dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców, ponieważ pieluszki wielorazowe to zdrowe i ekologiczne rozwiązanie dla wszystkich maluszków.

fot. Aleksandra Woźniak Fotografia udost. Wielożyczalnia

W czasie TPW organizowane są spotkania live zarówno z ekspertami, jak i rodzicami stosującymi pieluchy wielorazowe u swoich dzieci. Ten czas obfituje także w dobrą zabawę – quizy i konkursy. W miłej atmosferze przekazujemy przystępnie podaną wiedzę, która pozwoli w szybki i prosty sposób poznać wielopielo.

Hasłem tegorocznej edycji Tygodnia Pieluchy Wielorazowej są „małe kroczki”. Pokażemy, że w ten piękny świat można wchodzić stopniowo, zamieniając jednego pampersa w ciągu dnia na pieluszkę wielorazową. Każda pieluszka jednorazowa mniej na wysypisku ma ogromne znaczenie dla środowiska. Pieluchy wielorazowe są także zdrowsze niż pampersy. Jeśli spodoba Ci się taki sposób pieluchowania dziecka, z czasem możesz używać wielopielo coraz częściej.

Metodą małych kroków możesz łagodnie wprowadzić w swoim życiu ogromne zmiany, nie tylko w przypadku pieluch. Dotyczy to również innych jednorazowych produktów, które można zamienić na wielorazowe. Jesteśmy odpowiedzialni za to, w jakim stanie pozostawimy naszą planetę następnym pokoleniom. 

W zeszłoroczną edycję TPW zaangażowało się ponad 200 producentów, sklepów, certyfikowanych doradców pieluchowania wielorazowego oraz mam, które same szyją pieluszki wielorazowe. Naszą witrynę odwiedzono blisko 5000 razy, a treści w mediach społecznościowych miały ponad milion wyświetleń! 

Mamy nadzieję, że i w tym roku TPW zgromadzi liczne grono uczestniczek oraz uczestników. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych:

Zachęcamy do komentowania i udostępniania naszych materiałów, dzięki czemu jeszcze więcej osób dowie się o alternatywie dla pieluszek jednorazowych.

Będziemy także wdzięczni za dołączenie się do prowadzonej przez nas zbiórki: https://zbieram.pl/tpw2022

Kliknij w poniższy przycisk, aby poznać szczegóły:

Sponsorzy