Nieprzyjemny zapach pieluch – przyczyny i rozwiązania

Pieluchy wielorazowe nie powinny irytować naszego węchu. Nieprzyjemny zapach pieluch świadczy o problemie, który można zidentyfikować i rozwiązać.

Nieprzyjemny zapach po praniu

Wyciągasz pieluszki z pralki ,ale zamiast zapachu świeżości uderza cię w nozdrza coś zupełnie przeciwnego…. Powody mogą być różne, oto kilka rad, które pomogą uniknąć tego problemu w przyszłości.

Środek piorący

W oparciu o najnowszą wiedzę, najbardziej polecane są proszki do białego zawierające substancje wybielające na bazie tlenu, które skutecznie zabijają bakterie.
Jeżeli chcemy używać płynu do prania należy znaleźć taki, z którego składników w trakcie prania powstaje antybakteryjny kwas nadoctowy.

Temperatura prania

Przy praniu w 40˚ należy używać odkażacza. Jeżeli pierzemy na 60˚, ale pranie nie pachnie zbyt dobrze po zakończonym cyklu, być może nasza pralka nie dogrzewa się do takiej temperatury. Żeby wybić szkodliwe bakterie nasza pralka musi nagrzać się do 60˚ i potrafić utrzymać tą temperaturę przez minimum 20 minut.

Jeżeli mamy wątpliwości czy te warunki są spełnione, warto dodać odkażacz i porównać przy następnym praniu czy problem zniknął.

Dozowanie

Ważne jest też prawidłowe dozowanie detergentu adekwatne do twardości wody w naszych kranach i ilości kg prania w pralce.

Rozwiązanie problemu

  • zmiana detergentu,
  • używanie odkażacza,
  • dozowanie detergentu adekwatne do twardości wody.

Nieprzyjemny zapach po użyciu

Ząbkowanie

Jeżeli twój maluszek ślini się jak buldog, wszystko wpycha do buzi i siusia jakby mu ktoś za to płacił, to prawdopodobnie ząbkuje. W tym ciężkim okresie zmienia się także zapach moczu i pieluszki pachną bardziej intensywnie.

Rozwiązanie problemu

  • Szczelny worek PUL pozwoli do momentu prania zapomnieć o problemie nieprzyjemnego zapachu.

Ewentualne choroby układu moczowego

Jeżeli dziecko w tym momencie nie ząbkuje, warto zwrócić się o poradę do waszego pediatry, być może układ moczowy wymaga sprawdzenia.

Rozwiązanie problemu

  • konsultacja z lekarzem pediatrą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.