Pieluszki wielorazowe z bazarku

Czy pieluszki wielorazowe z bazarku są bezpieczne i czy opłaca się je kupować? To, co wielu odstrasza przed zakupem używanych pieluszek, to kwestia higieny i tego, że ktoś już ich wcześniej używał. Jednak nie należy się tego obawiać, z kilku względów, które zaraz wymienię.

Czy kupowanie pieluszek wielorazowych z bazarku jest bezpieczne?

Przede wszystkim małe dziecko ma bardzo czysty układ pokarmowy (wiadomo, że nie mówimy tu o sytuacji choroby, ale o codziennym używaniu). To malutki człowiek, który nie miał do czynienia z żadnymi toksynami, wirusami, czy bakteriami, więc jego układ pokarmowy jest zdrowy. A więc rzeczy przez niego używane, nie stanowią zagrożenia, jeśli odpowiednio o nie dbamy, czy pierzemy. Pieluszki wielorazowe z bazarku są bezpieczne dla kolejnego dziecka.

Jest to zupełnie coś innego, niż gdybyśmy kupowali używaną bieliznę po osobie dorosłej. Mamy tych dzieci również chcą dla nich tego co najlepsze, a więc także chcą dobrze dbać o pieluszki, których przy nich używają. Przez ostatnich kilka lat bardzo dopracowano zalecenia odnośnie prania i pielęgnacji, dzięki czemu ilość pieluszek, które są zniszczone lub w złym stanie, pojawiających się na bazarku, bardzo zmalała.

Pranie w 60° w detergencie z zawartością substancji wybielających na bazie tlenu i utrzymanie tej temp. przez pralkę przez co najmniej 20 min. jest wystarczające, aby wybić bakterie. Dodatkowo, użycie co jakiś czas odkażacza wspomaga proces utrzymywania pieluszek w czystości; można nawet raz na jakiś czas zastosować specjalistyczny odkażacz szpitalny, jeśli ktoś potrzebuje 100% pewności, tak jak robią to pieluchoteki.

Pościel, która jest stosowana w szpitalach czy hotelach też jest wielorazowa, styka się z różnymi wydzielinami i nie tylko, a korzystamy z niej bez obaw, ponieważ zastosowano odpowiednie środki dezynfekcji i są one bezpieczne.

Jakie są zalety kupowania używanych pieluszek wielorazowych?

Zakup pieluch z drugiej ręki zmniejsza ślad węglowy i daje drugie życie tym przedmiotom. Pozwala zmniejszyć koszty pieluchowania przy 1. dziecku, a przy kolejnych pozwala je jeszcze bardziej zminimalizować.

Przede wszystkim warto jednak korzystać z bazarków, ponieważ można trafić na nich również na nowe pieluchy, tańsze niż w sklepie, albo takie które zostały tylko przymierzone, a także na ciekawe perełki niedostępne w Polsce. Można też poznać oferty mam szyjących.

Jak kupować pieluchy wielorazowe na bazarku?

Jeśli już rozwiałam Wasze obawy co do bazarowych pieluszek, to zachęcam do zapoznania się ze wskazówkami na co zwracać uwagę kupując je z drugiej ręki – można je znaleźć na bazarku w plikach.

Należy zwrócić uwagę m.in. na PUL – czy nie przecieka, na ewentualne przetarcia i plamy, stan gumek, rzepów i nap, a w przypadku wełny – czy nie jest sfilcowana.

Kupujący może zawsze w razie wątpliwości poprosić o dodatkowe zdjęcia, np. zbliżenia miejsc, które go niepokoją, lub poprosić o testy z wodą i nagranie filmiku, albo zdjęcia z miarą krawiecką.

Sprzedający wystawiając używaną pieluchę wielorazową na bazarek powinien dodać zdjęcia środka pieluszki. Jedynie w nowych, oryginalnie zapakowanych pieluszkach, można je pominąć.

ŻYCZYMY SATYSFAKCJONUJĄCYCH ZAKUPÓW I WIELOPIELUCHOWANIA! POWODZENIA

Oto lista istniejących bazarków:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.