Pieluszki wielorazowe z bazarku

Czy pieluszki wielorazowe z bazarku są bezpieczne i czy opłaca się je kupować? To, co wielu odstrasza przed zakupem używanych pieluszek, to kwestia higieny i tego, że ktoś już ich wcześniej używał. Jednak nie należy się tego obawiać z kilku względów, które zaraz wymienię.

Czy kupowanie pieluszek wielorazowych z bazarku jest bezpieczne?

Przede wszystkim małe dziecko ma bardzo czysty układ pokarmowy (wiadomo, że nie mówimy tu o sytuacji choroby, ale o codziennym używaniu). To malutki człowiek, który najczęściej nie miał do czynienia z toksynami, wirusami, czy bakteriami, więc jego układ pokarmowy jest zdrowy. Nawet zaś, jeśli przydarzy się jakaś choroba – rzeczy używane przez dziecko nie stanowią zagrożenia, jeśli odpowiednio o nie dbamy i pierzemy. Pieluszki wielorazowe z bazarku są więc bezpieczne dla kolejnego dziecka. Przez ostatnich kilka lat bardzo dopracowano zalecenia odnośnie prania i pielęgnacji, dzięki czemu liczba pieluszek, które są zniszczone lub w złym stanie, bardzo zmalała.

Pranie w 60° w detergencie z zawartością substancji wybielających na bazie tlenu (listę takich proszków znajdziesz tutaj: W czym prać pieluchy wielorazowe) jest wystarczające, aby wybić bakterie. Dodatkowo, jeśli nadal się obawiasz, można raz na jakiś czas zastosować specjalistyczny odkażacz szpitalny, tak jak robią to pieluchoteki.

Pościel, która jest stosowana w szpitalach czy hotelach też jest wielorazowa, a korzystamy z niej bez obaw. Tam również zastosowano odpowiednie środki dezynfekcji i taka pościel jest bezpieczna.

Jakie są zalety kupowania używanych pieluszek wielorazowych?

Zakup pieluch z drugiej ręki zmniejsza ślad węglowy i daje drugie życie tym przedmiotom. Pozwala zmniejszyć koszty pieluchowania przy pierwszym dziecku, a przy kolejnych – pozwala je jeszcze bardziej zminimalizować.

Przede wszystkim warto jednak korzystać z bazarków, ponieważ można trafić na nich również na nowe pieluchy, tańsze niż w sklepie – takie, które zostały tylko przymierzone, a także na ciekawe perełki niedostępne w Polsce. Można też poznać oferty mam szyjących.

Jak kupować pieluchy wielorazowe na bazarku?

Jeśli już rozwiałam Wasze obawy co do bazarowych pieluszek, to zachęcam do zapoznania się ze wskazówkami na co zwracać uwagę, kupując je z drugiej ręki.

Należy zwrócić uwagę m.in. na:

  • PUL – czy nie przecieka i nie jest rozwarstwiony (przy rozwarstwieniu wyraźnie widać dwie osobne warstwy),
  • na ewentualne przetarcia i plamy,
  • stan gumek, rzepów i nap,
  • a w przypadku wełny – czy nie jest sfilcowana. Sfilcowana wełna będzie bardzo dobrze chronić przed przeciekami, ale jednocześnie nie jest już miękka ani plastyczna. Sfilcowanie oznacza także, że zmniejszył się rozmiar danej rzeczy.

Kupujący może zawsze w razie wątpliwości poprosić o dodatkowe zdjęcia, np. zbliżenia miejsc, które go niepokoją, lub poprosić o testy z wodą i nagranie filmiku, albo zdjęcia z miarą krawiecką.

Sprzedający wystawiając używaną pieluchę wielorazową na bazarek powinien dodać zdjęcia środka pieluszki. Dzięki temu mamy pewność, że nie zaskoczą nas żadne niespodzianki po otrzymaniu przesyłki.

ŻYCZYMY SATYSFAKCJONUJĄCYCH ZAKUPÓW I WIELOPIELUCHOWANIA! POWODZENIA

Oto lista istniejących bazarków:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.